Kategoriler KPSS Kitapları Yayınevleri Yazarlar Mağazalar Çok Satanlar Kampanyalar Yeni Çıkanlar Mağaza Aç
ARA

1

Antropontolojinin Işığında Etik ya da Ahlak Felsefesi, Notos Kitap, 9786057643445
%20 Antropontolojinin Işığında Etik ya da Ahlak Felsefesi Notos Kitap
Mağaza: KitapSeç
150.00 TL120.00 TL

2

Antropontolojinin Işığında Etik ya da Ahlak Felsefesi, Notos Kitap, 9786057643445
%20 Antropontolojinin Işığında Etik ya da Ahlak Felsefesi Notos Kitap
Mağaza: KitapSeç
150.00 TL120.00 TL
Yayınevi Hakkında
Notos Kitap
Notos Kitap Yayınevi, bir takımada. Bizim anayurdumuz. Bir dizi adadan oluşuyor. Takımadanın sekiz yıllık bir tarihi var. Şimdi sekizinci yıl içindeyiz. En büyük iki adanın, kitap yayıncılığı yaptığımız Notos Kitap’ın ve dergimiz Notos’un keşfedildiği günlerden sonra, dilden dile kayıp sayılagelmiş adalar sanki ansızın suyun üstüne çıktı; görenler gitgide belirginleşen adaları merakla izledi.

Notos Kitap Yayınevi, kitap ve dergi yayıncılığını bilinen örneklerinden daha yüksek düzeye taşımak; kısıtlı olanaklar içinde bile yayıncılığın yüksek nitelikli amaçlarına uygun örnekler ortaya koymak; öteki büyük yayınevleriyle rekabet etmek yerine butik yayıncılığın denenmemiş bir örneğini yaratmak; kitabı, sağlam içeriği yanı sıra bir estetik yaratım ürünü olarak görmek ve göstermek; yayıncılığı yalnızca kitap ve dergi yayımlamakla sınırlı görmeyip öteki pek çok bileşenle bütüncül bir proje olarak yaratmak; yayıncılık dünyasının doğru dürüst bir sektör olarak kendini oluşturması için üstüne düşen görevleri yapmak, bunun için savaşım vermek, deneyimlerini saydam biçimde paylaşmak; genç yayıncılar yetiştirmek; gizli ya da açık korsan yayıncılığa karşı her gördüğü yerde tavır almak; her anlamda ve alanda örnek bir yayınevi olmak için kuruldu.

Notos Kitap Yayınevi, kendi olanaklarıyla kendini var etmeye çalışan bir yayınevi. Ama küllerinden de doğmuyor. Altı yıl içinde her zaman bağımsız, sivil, dik duruşunu korumaya, kendini butik bir yayınevi olarak tasarlamaya çalıştı.

Kuruluş günü: 1 Ekim 2006

Kurumsal renkleri: mavi-sarı

Bayrağı: Üç renkli (mavi, sarı, beyaz) klasik bayrağın ortasında daire içindeki rüzgâr gülünden renkli amblemi yer alır. Mavi, Ege ve Akdeniz’i; Sarı, Güneş’i; Beyaz, aydınlığı simgeler; amblemin çemberi içindeki Kırmızı da hayatı.
Sonuçları Filtrele
Kategoriler A-Z Ürün Saysı
BAŞA DÖN