Kategoriler Hakkımızda Yayınevleri Yazarlar Çok Satanlar Kampanyalar Yeni Çıkanlar Kargom Nerede İletişim
ARA
Yayınevi Hakkında
Kuzgun Kitap Yayınları
Öncelikle belirtmek elzemdir ki, insanlık tarihinin en ilkel dönemlerinden bu yana, basit topluluklardan büyük toplumlara, her insansal oluşum, kendilerini ifade etmek adına bir hayvan sembolü kullanagelmiştir.Kültürlerini, kendi topluluklarına yükledikleri değerleri, ilke ve prensipleri anlamlandırırken, seçtikleri hayvanın gerek gerçekte sahip oldukları niteliklergerekse insanlığın algısında yarattığı ve hayvana atfettiği niteliklerehemmiyet arz eder. Mitolojideki pek çok efsanenin ortaya çıkışı da işte bu şekilde olmuştur.

Kuzgun`un ifade ve sembolize ettiği şeyler, yayınevimizin üstünde durduğu belli başlı değerlerle oldukça örtüşür görünür. Sözgelimi, Kuzgun, siyahtır. Onun bu niteliği, yayınevimizin toplumsal aydınlanmaya katkı sağama çabasını zıtlıkla ifade ediş biçimine vurgu yapar.

Kuzgun, estetik bir semboldür. Edgar Allen Poe`nun ünlü şiirinde deneyimlenebilirdir bu estetik:"Dağıtma yalnızlığımı! Bırak beni, git kapımdan!
Yüreğimden çek gaganı, çıkar artık, git kapımdan!"
Dedi Kuzgun: "Hiçbir zaman."
İşte bu estetik duygu, yayınevimizin başlıca politikalarındandır. Sanatçı ruh, estetik, haz ve yaratıcı duygular, yayınevimiz için en öncelikli ilkelerdir.

Kuzgun`un yol gösterici bir sembol niteliğinde olması da yayınevimizin bir diğer ilkesine vurgu yapar. Profesyonel yazarlığa ilerleyen zorlu süreçte, yayınevimiz yol göstericilik ilkesini "bu yolda yalnız değilsiniz!" mottosu ile benimser ve profesyonel yazarlığın engebeli yolunda, yazarlarını asla yalnız bırakmaz.

Öte taraftan Kuzgun, kuş türleri arasındaki en zeki hayvanlardan biridir. Bu nitelikse,zekanın, yaratıcı yazarlığın ve yayıncılığın en önemli unsuru olduğu gerçeğini yayınevimizce nasıl kavrandığını ifade eder.

Kuzgun, oldukça uzun ömürlü bir kuş türüdür. Bu nitelik, yayınevimizin yayıncılık alanında uzun vadeli planlarının,bekasınınve kitapların ebediyetin simgesi ve ifadesidir.

Kuzgun, arkaik dönemin en etkili iletişim aracıdır. Güvercine nazaran daha kullanışlıdır. Bir kere, uçuş hızı ve mesafesi daha fazladır. Bunun yanında, kendinden büyük kuşlara ve diğer tehditlere karşı kendini koruyabilir. İyi eğitimli bir kuzgun 5 farklı rotayı aklında tutabilir. Yetiştiricisinden aldığı talimatla nereye gitmesi gerektiğini bilir ve oraya gider. Yayıncılık da; insanlar arası bilgi, kültür ve sanat aktarımını sağlayan en etkili araçtır. Yayınevimiz, bu erekselliğin bilincinde hareket etmekte ısrarcıdır.
Sonuçları Filtrele
Kategoriler A-Z Ürün Saysı
BAŞA DÖN